1. ZŠ se umístila na 2. místě v projektu Technik

Projekt Technik je soutěž, kde mohou žáci ze základních škol v Plzni změřit své síly. Úkolem žáků bylo vymyslet vozidlo s řízením předních i zadních kol, sestavit jeho funkční model a pomocí počítačových programů nakreslit technický výkres.

Tým naší ZŠ se skládal z následujících členů:
• Jan Schimmer - kapitán
• David Dolejš
• Lukáš Fišer
• Martin Ivanov
• Vojtěch Svoboda

Soutěž začínala na přelomu roku, kdy žáci pravidelně navštěvovali přednášky na SPŠS. V těchto přednáškách se žáci dozvídali o fyzikálních principech vozidel.
Po teoretické úvodu zpracovávali žáci prezentaci, kde přestavili počáteční koncepci svého návrhu vozidla. Náš tým se v prvním souboji umístil na 2. místě.
Poslední část soutěže se již věnovala samotnému vozidlu. Žáci v dílně sestrojovali svůj prototyp. Při konstrukci se potýkali s různými problémy, se kterými se často velmi jednoduše vypořádali, když bylo nejhůř, zašli pro radu k některému z vyučujících. Práce žákům trvala přes 20 hodin.
Vyhlašování vítězů probíhalo tak, že žáci předvedli svůj výrobek pomocí prezentace a poté ukázali funkčnost výrobku.