3. místo v soutěži Vyzkoušej si být učitelem

V pondělí 5.6.2017 proběhlo v centru Robotiky již počtvrté finále soutěže Vyzkoušej si být učitelem, kde bylo úkolem vytvořit výukový interaktivní materiál. Do finálové šestice se probojovali naši žáci: Tereza Šourková 9.A, Jiří Jirásek 7.C a František Kastner 7.C. Všichni tři předvedli výborně propracované práce včetně anotací, pracovních listů a interaktivních úkolů.

Terka vytvořila práci na téma Lidské tělo, ve které propojila interaktivně 10 prezentací, k prezentaci měla ukázku oka a optických klamů. Fanda si zvolil téma Francie, kde nás přivítal francouzsky a mohli jsme se pomocí animace autíčka podívat po mapě Francie :). Jirka nás seznámil s Nizozemskem, mohli jsme si vyzkoušet poznat vlajky států ve hře Gravity a na závěr si připravil ochutnávku holandských sýrů :)

Porotě předsedala paní Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí, která již tradičně nad celou soutěží převzala záštitu. Dalšími členy byla vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy paní Dagmar Škubalová, zástupci společností Alwil a HP, které věnovaly ceny do soutěže.

Jirka se umístil na 3. místě a získal tiskárnu od společnosti HP.

Velká gratulace a pochvala za reprezentaci školy patří všem třem žákům!!

Více informací o soutěži, fotografie a reportáž si můžete prohlédnout zde

Mgr. Denisa Přibáňová