Hejtmanův pohár v Plzeňském kraji

1. ZŠ Plzeň ovládla 2. ročník soutěže Hejtmanův pohár v Plzeňském kraji

11. 10. 2016 se nejúspěšnější žáci školy setkali s hejtmanem Plzeňského kraje Václavem Šlajsem. Gratulace a osobní předání cen proběhlo na půdě Krajského úřadu v Plzni v jednacím sále krajského zastupitelstva.

701 žáků 1. základní školy trénovalo při tělocviku od února do května překážkovou dráhu a učitelé zaznamenávali časy do tabulek. Důraz byl kladen především na pravidelnost cvičení a oslovení co největšího počtu žáků, méně už na samotný výkon dětí. Všichni se tím zasloužili o mimořádný sportovní úspěch naší školy. 1. ZŠ Plzeň obsadila 1. místo v Plzeňském kraji a získala tak Hejtmanův pohár a finanční odměnu. Do soutěže se přihlásilo více než 300 základních škol z celé České republiky a naše škola se umístila v celkovém pořadí na pěkném 9. místě ziskem 2171 bodů. Je potřeba vyzdvihnout kreativní práci loňské třídy 5. A, která plnila speciální Hejtmanské výzvy a připsala tak škole 120 bodů.

Gratulujeme všem žákům i pedagogům, kteří zdolávali překážky, gratulujeme tělocvikářům, kteří vše organizovali a přejeme další sportovní úspěchy.

Nejlepší žáci v jednotlivých kategoriích:

1.
stupeň