Informace k zápisu

Vážení rodiče,

zveme Vás a Vašeho předškoláčka k zápisu do 1. ročníku k plnění povinné školní docházky
v sobotu 1. 4. 2017 od 9 do 16 hodin.
Elektronická registrace k zápisu je nezbytná REGISTRACE - registrujte prosím dítě pouze jednou.

Pro děti, které se nemohou ze závažných důvodů zúčastnit zápisu v sobotu, je určen tento náhradní termín: pondělí 3. 4. 2017 od 15:00 do 17:00 - elektronická registrace není nutná.

Budeme zapisovat děti narozené od 1. 9. 2010 do 31. 8. 2011.
Předčasný nástup:
a) děti narozené od 1. 9. 2011 do 31. 12. 2011 - podmínkou přijetí dítěte je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně-pedagogické centrum),
b) děti narozené od 1. 1. 2012 do 30. 6. 2012 - podmínkou přijetí je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře.

Kritéria pro přijímaní dětí do 1. ročníku základního vzdělávání

K zápisu s sebou přineste rodný list zapisovaného dítěte, Váš občanský průkaz, případně povolení k pobytu dítěte (u cizinců). Pokud dítě absolvovalo vyšetření ve školském poradenském zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně-pedagogické centrum), přineste zprávu.

Pokud budete žádat o odklad povinné školní docházky, doporučujeme vám absolvovat potřebné vyšetření ve školském poradenském zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně-pedagogické centrum) nebo se na něj objednat před zápisem do první třídy (dlouhá čekací doba).

Před zápisem nebo při zápisu vyplní zákonný zástupce dítěte Žádost o přijetí do 1. ročníku od 1. 9. 2017.

Další podrobnosti k tomu, co bude následovat po zápisu (formulář se vyplní až přímo v den zápisu ve škole).

Při zápisu budou děti procházet stanoviště, na kterých předvedou svoje dovednosti. Rozhodně se nejedná o zkoušení dětí. Zajímáme se o to, kam ve svém vývoji již došly. Děti vypráví, kreslí, ukazují, jestli už zvládnou něco spočítat, zda poznají nějaké písmenko, jestli ví, jak se jmenují a kde bydlí.

Snažíme se, aby děti i rodiče tento velký den prožili příjemně a bez stresu.
K tomu vám poslouží i možnost rezervace času zápisu.

K bližšímu seznámení s naší školou můžete využít dny otevřených dveří:
- ve čtvrtek 30. 3. 2017 a v pátek 31. 3. 2017, každý den od 10 do 12 hodin, máte možnost podívat se na výuku v 1. až 4. třídách.

Informační schůzka pro rodiče před zápisem proběhne ve středu 29. 3. 2017 od 16:00 v aule školy.

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku (metodický materiál MŠMT)

Další podrobnosti k zápisu Vám poskytne Mgr. Hana Pánková, zástupkyně ředitele pro 1. až 4. ročník (tel 378 028 214, mobil: 602 161 895, e-mail: pankovaha@zs1.plzen-edu.cz).

Těšíme se na Vašeho předškoláčka a Vás

Radek Dolenský