Rythmicbreak na 1.ZŠ, aneb přestávky v pohybu

Zvoní, je velká přestávka…Mnozí z nás vyskočí, natáhneme záda ztuhlá dlouhým sezením a alespoň tu chvilku mezi hodinami máme potřebu uvést tělo do pohybu. Chce se nám protáhnout ruce nohy, ti aktivnější z nás mají intenzivní potřebu utíkat, křičet, smát se, možná i zpívat…provětrat nejen tělo, ale i hlavu…. Na chvilku se oprostit od přísunu informací a povinností.
Ale copak je pro to ve škole prostor? Copak můžeme ve škole skákat a křičet z plných plic? Kde najít kompromis mezi přirozenou lidskou a dětskou potřebou pohybu a nutností dodržovat přijatelné chování ve školním prostředí?
U nás na škole jsme našli řešení
Každé úterý pořádáme Rythmicbreak – o velké přestávce se rozezní školou rytmická hudba. Podle počasí se sejdeme buď v aule školy, nebo na školní zahradě. Pod vedením cvičitelky Hanky Hrochové se škola na 15 minut roztancuje a zpět do tříd se vracíme s novou energií a elánem. Každé úterý se přidávají další a další a rozšiřují řady pohybuchtivých spolužáků.
Ale nejen Rythmicbreak zpříjemňují naše dny. Teď v teplých slunečných dnech otevíráme každou velkou přestávku dveře na naši školní zahradu, kde se můžeme projít, provětrat, nastavit tvář sluníčku a nabrat energii pro další vyučování. Pokud počasí přeje, dokonce i některé vyučovací hodiny trávíme na zahradě.
Podívejte se na videa a obrázky, jak to u nás žije .