Na 1.ZŠ se zachraňovaly životy

Pondělí 24. 10. 2016 bylo na naší škole ve znamení záchrany životů.
Edukuj.cz ve spolupráci s FZS ZČU pro naše děti připravili ojedinělou akci – po stanovištích, na nichž se nacházeli figuranti s různými druhy zranění, chodily skupiny žáků a učily se první pomoci. Na každém stanovišti se odehrávala reálná situace od „bitky“ dvou mužů, následně zraněných, vytáhnuvšího tonoucího z bazénu, zlomených končetin, po snahu o zastavení tepenného krvácení. Každá skupina dětí byla uvedena do této situace a musela ji vlastními silami i znalostmi řešit.  Krizové stavy byly připraveny opravdu věrohodně, včetně důkladného namaskování figurantů, reálného „krvácení", „hysterie" zraněných…a dalších nečekaných událostí.
Akce se zúčastnili všichni žáci druhého stupně a někteří si počínali opravdu zdatně, bylo vidět, že pro mnohé děti není první pomoc neznámým pojmem. A ti, co se ostýchali, měli možnost se na chvilku ocitnout v krizové situaci a přihlížet  tomu, jak ji v případě potřeby řešit.
Velký dík patří Bc. Martině Weberové a studentům FZS ZČU za zorganizování akce, a jejich nasazení, úžasnou dramatizaci a originalitu při přípravě stanovišť.
Fotografie: ZDE